Gjilan.AL

G-Lan City

Avioni amerikan rrëzon një objekt të paidentifikuar në hapësirën e Kanadasë

Një avion i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka rrëzuar një objekt të paidentifikuar i cili fluturonte mbi hapësiren ajrore të Kanadasë.

Rrëzimi u realizua me urdhër të kryeministrit kanadez, Justin Trudeau.

Operacioni në fjalë u krye të shtunën nga një avion luftarak amerikan F-22, i cili rrëzoi objektin në fjalë që ishte duke fluturuar mbi Yukon.

Ai theksoi se dha urdhrin dhe se ai foli me presidentin e SHBA-ve Joe Biden.

“Forcat kanadeze tani do të rimarrin dhe analizojnë rrënojat e objektit”, tha ai.

Ndërkohë, dy aeroplanët kanadezë dhe amerikanë u përpoqën për të gjurmuar objektin që ishte rrëzuar nga një F-22 amerikan, shkruan BBC përcjell Klankosova.tv/ Klankosova.tv

The post Avioni amerikan rrëzon një objekt të paidentifikuar në hapësirën e Kanadasë appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]