Gjilan.AL

G-Lan City

Arrestohet Çedomir Jovanoviq

Politikani i njohur serb, lideri i LDP-së, Çedomir Jovanoviq, është arrestuar dhe dërguar në paraburgim për 48 orë, mëson mediumiu serb, “Novosti”.

Thuhet se Jovanoviq është arrestuar për sulmin ndaj avokatit Nemanja Aleksiq, nga Novi Sadi, përcjell klankosova.tv.

Ai dyshohet se e ka sulmuar në qendër të Beogradit, pas së cilës ai është ndaluar.

 

The post Arrestohet Çedomir Jovanoviq appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]