Gjilan.AL

G-Lan City

Ant-Man and the Wasp: Quantumania vjen në Cineplexx me eventin ‘Superheroes Night’ ku do të ketë edhe shpërblime!

Njëri nga filmat e shumëpritur nga Marvel Studios, Ant-Man and the Wasp: Quantumania arrin në Cineplexx më 16 shkurt, me eventin Superheroes Night ku do të ketë shumë shpërblime. Ky event do të mbahet në të dy kinematë e Cineplexx, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 19:00.

Presidenti i Marvel Studios, Kevin Feige thotë se Ant-Man and the Wasp: Quantumania është filmi më i rëndësishëm në MCU që nga Avengers: Endgame. Paul Rudd dhe Evangeline Lilly rikthehen në rolet e tyre si Ant-Man dhe Wasp ku në këtë pjesë gjejnë veten duke eksploruar Quantum Realm së bashku me vajzën e tyre, duke ndërvepruar me krijesa të reja të çuditshme dhe duke hyrë në një aventurë që i shtyn ata përtej kufijve të asaj që ata mendonin se ishte e mundur. Sida e tyre e rradhës përfshinë shfaqjen e një karakteri të ri, Kang the Conqueror (luajtur nga Jonathan Majors), i cili do të luajë një rol të madh në hyrjet e Marvelit që do të vijnë, duke përfshirë “Avengers: The Kang Dinasty” që pritet të dal në kinema në vitin 2025.

Gjatë eventit ‘Superheroes Night’, të enjten do të dhurohen këto shpërblimet në Cineplexx:

Në kinemanë në Prishtinë:

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Replay

5x duksa nga Gagi Gift Shop

https://www.instagram.com/p/CoiHaGZq4X0/

Në kinemanë në Prizren:

5x duksa nga Marso Merch   

3x Gift Cards në vlerë prej 50€ nga Carpisa

https://www.instagram.com/p/CoiHaFoqMxZ/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:30.

The post Ant-Man and the Wasp: Quantumania vjen në Cineplexx me eventin ‘Superheroes Night’ ku do të ketë edhe shpërblime! appeared first on KultPlus.