Gjilan.AL

G-Lan City

Aksionet e ekipeve të kërkim-shpëtimit në Turqi, përmes fotografive

Fotografi të ndryshme që shfaqin shpëtimtarë duke nxjerrë persona të gjallë nga rrënojat në provincën Hatay në Turqi, e cila është edhe epiqendra e tërmetit shkatërrues.

Disa nga ta kanë qëndruar të ngujuar për më shumë se 60 orë që kur goditi tërmeti i parë në orët e hershme të së hënës, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Pas një fatkeqësie natyrore, siç është tërmeti, ekspertët thonë se 72-orët e para janë kritike gjatë të cilave shumica e të mbijetuarve shpëtohen.

Më poshtë, shihni disa nga fotot ku shpëtimtarë nga e gjithë bota nxjerrin njerëz nga rrënojat.

Në mesin e tyre është edhe një bebe 20-ditëshe e cila mbijetoi mrekullisht.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

The post Aksionet e ekipeve të kërkim-shpëtimit në Turqi, përmes fotografive appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]