Gjilan.AL

G-Lan City

Aksidentohet një autobus në Turqi, tetë të vdekur (FOTO)

Një autobus është aksidentuar në Afyonkarahisar të Turqisë, ku tetë persona kanë humbur jetën, ndërsa 35 të tjerë janë lënduar.

Mësohet se autobusi që u aksidentua po udhëtonte nga Dijarbakır në drejtim të Bodrumit, ndërsa bëhet e ditur se shoferi ka humbur kontrollin mbi mjetin, Anadolu Agency, transmeton Klankosova.tv.

Bëhet e ditur se në vendin e ngjarjes menjëherë kanë shkuar një numër i madh autoambulancash. zjarrfikësit dhe policia.

E të lënduarit nga ky aksident janë dërguan në spitale të ndryshme në Afyonkarahisar dhe Isparta.

The post Aksidentohet një autobus në Turqi, tetë të vdekur (FOTO) appeared first on Klan Kosova.

[#item_full_content]